Jadrové vŕtanie
  • obako
    Či už pre nás máte len drobnú stavebnú zákazku, alebo by ste nás radi oslovili s ozajstnou technickou výzvou, urobíme všetko pre to, aby sme Vám dodali výsledok podľa Vašich predstáv.

 

Vŕtanie otvorov do železobetónu alebo ďalších pevných materiálov je často komplikované a zložité.

 

Vŕtanie otvorov do železobetónu alebo ďalších pevných materiálov je často komplikované a zložité. Vtedy prichádza na rad jadrové vŕtanie, ktoré umožňuje zhotoviť čistý a presný otvor bez zanechania špiny a prachu. Jednou z ich základných činností je aj jadrové vŕtanie. Ide o technológiu, ktorá zaručuje rýchlosť, presnosť a bezprašnosť.

 

„Dokážeme vŕtať do železobetónu, betónu, kameňa, muriva bez vibrácií,“

 

Jadrové vŕtanie nahrádza klasické sekanie otvorov, čím zabraňuje vzniku trhlín v stene a následnému vyspravovaniu, ktoré je náročné na prácu aj čas. „Pri klasickom vŕtaní / sekaní do železobetónu je zapotreby vyvŕtať / vysekať väčšiu dieru, aby bolo možné odstrániť výstuže. Ďalej ste obmedzení dlžkou príklepového vrtáka / sekáča. Pomocou jadrového vŕtania dokážeme vyvŕtať ľubovoľné priemery od 12 mm do 400 mm a do hĺbky podľa potreby zákazníka aj niekoľko metrov. Možné je aj vŕtanie pod uhlom, v rohoch, na stenách a na strope,“.

Najväčšou výhodou takéhoto typu vŕtania je presnosť. Diery sú vyvŕtané presne tam, kde je to potrebné, bez akéhokoľvek ďalšieho odstraňovania armatúr (železa). Vyvŕtaný otvor je čistý, hladký, presný, bez potreby ďalších úprav. Samotný proces vŕtania nenarúša statiku vibráciami (žiadne praskliny v stene) ani nadmerným hlukom (oproti sekacím kladivám).

 

Využívajú sa vrtáky s diamantovými segmentami osadenými na korunke vrtáka.

 

kontakty


 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

created by: Marek Sarvas